عینک هوشمند برای نابینایان

عینک هوشمند برای نابینایان

استارتاپ آمریکایی Aira، عینک هوشمندی طراحی کرده است که افراد نابینا را در انجام کارهایشان یاری می‌کند. این عینک که مشابه Google Glass است، افراد نابینا را به شبکه‌ای از نمایندگان این شرکت متصل می کند که می‌توانند به آنها در انجام کارهای روزمره کمک کنند. یعنی افراد این استارت‌آپ در شرکت‌ خود، از طریق دوربین روی عینک مقابل فرد نابینا را به صورت زنده می‌بینند.

نمایندگان این استارت‌آپ به عنوان یک مترجم بصری، به مشتریان نابینای خود در فعالیت‌هایی مانند جهت یابی در خیابان‌های شلوغ و خرید مایحتاج روزانه کمک می‌کنند. این افراد که به آنها Agent گفته می‌شود، همچنین می‌توانند مکان شخص نابینا را از طریق Google Map دنبال کنند. شرکت Aira به این نکته اشاره کرد که این سرویس قرار نیست جایگزین راهنماهای سنتی افراد نابینا مانند سگ‌‌های راهنما و یا عصای سفید شود و می‌بایست در کنار آنها، به شخص نابینا برای انجام کارهای روزمره یاری برساند.

عینک هوشمند Aira در حال حاضر در آمریکا طی دو طرح، عرضه شده است. در طرح اول، مشتریان می‌توانند این عینک را به اضافه دسترسی ۲۰۰ دقیقه ای در ماه، با قیمت ماهیانه ۱۲۹ دلار خریداری کنند و طرح دوم ۴۰۰ دقیقه‌ای، ماهیانه ۱۹۹۹ دلار ارائه می‌شود. همچنین این شرکت گارانتی می‌کند که نماینده‌ها تنها ۱۰ ثانیه بعد از فراخوانده شدن، روی خط حضور خواهند داشت.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *