خروج موقتی موتورولا از بازار ساعت‌های هوشمند

خروج موقتی موتورولا از بازار ساعت‌های هوشمند

موتو ۳۶۰ شرکت موتورولا را باید اولین اسمارت واچ پوشیدنی اندروید با طراحی گرد بدانیم، ویژگی که بعدها اسمارت واچ‌های اندرویدی دیگر نیز از آن بهره گرفتند و شرکت موتورولا را به صدر رقابت در بازار این گجت پوشیدنی رساند.

حالا اما اوضاع تغییر کرده است. شرکت “Lenovo” که به عنوان شرکت مادر موتورولا فعالیت  می‌کند، در مصاحبه با “The Verge” اعلام کرد فعلا قصد تولید نسل جدید اسمارت واچ موتورولا را همزمان با نسل جدید سیستم عامل گوگل “Android Wear 2″، نخواهد داشت.

با توجه به گفته‌های “Shakil Barkat” مدیر بخش توسعه جهانی محصولات موتورولا:  شرکت در حال حاضر شوق کافی در بازار برای ساخت و رونمایی از اسمارت واچ جدید ، نمی‌بیند. او البته احتمال تولید مجدد این محصول را رد نکرد و در این باره اظهار داشت که بالاخره روزی مشتریان قدر داشتن یک گجت بر روی مچ دستشان را خواهند دانست.

آخرین مدل اسمارت واچ شرکت موتورولا، نسل دوم “Moto 360” بود که در اکتبر ۲۰۱۵ رونمایی شد.

دیگر تولید کنندگان گجت‌های پوشیدنی از جمله “LG”  و “Huawei” نیز قبلا اعلام کرده بودند که برنامه‌ای برای رونمایی از اسمارت‌ واچ‌های جدید در سال ۲۰۱۶ نخواهند داشت. سیستم عامل “Android Wear 2” نیز در اوایل سال ۲۰۱۷ رونمایی خواهد شد، و به نظر می‌رسد رونمایی از این سیستم عامل همزمان با معرفی چند سخت افزار جدید انجام خواهد گرفت.

خبرهای داغی نیز درباره گزارشی مبنی بر خریداری شرکت “Pebble” توسط شرکت “Fibit” به گوش می‌رسد. دلیل عمده خرید “Pebble” نیز تکنولوژی و نوآوری‌های این شرکت بوده و این به معنای به انتها رسیدن عمر شرکت “Pebble” خواهد بود. بنا به آمار منتشر شده در گزارش وبسایت “IDC” در اکتبر ۲۰۱۶، میزان تقاضا در بازار اسمارت واچ در سه ماهه تابستان ۲۰۱۶ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته با کاهش ۵۱٫۶ درصدی مواجه شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *