ارتقای کیفیت هنگ‌اوت

ارتقای کیفیت هنگ‌اوت

شرکت گوگل در وبلاگ خود خرید شرکت سوئدی Lime Audio را اعلام کرد. اصلی‌ترین تکنولوژی کمپانی Lime Audio، همان‌طور که از نامش برمی‌آید، ارتقای کیفیت صدا در تماس‌های تلفنی است. دفتر مرکزی این شرکت ۱۰‌ساله در شهر Umea سوئد است و در شهرهای استکهلم و پالوآلتو نیز نمایندگی دارد.

گوگل اولین بار نیست که استارت‌آپ‌های سوئدی را می‌خرد؛ در سال ۲۰۰۷ شرکت ارتباطات سوئدی Marretech را با هدف تقویت Google Talk  و Hangout با قیمت ۱۵ میلیون دلار خرید و در همان سال نیز شرکت تجسم داده‌های Trendalyzer  را از آن خود کرد.

Serge Lachapelle، رئیس امور محصولات  Google Cloud، در وبلاگ این شرکت اعلام کرده که چگونه می‌خواهدLime Audio  را به سیستم‌عامل خود وارد کند و از این طریق کیفیت صدا را در برنامه‌های خود ارتقا بخشد.

سخنگوی تیم Lime Audio نیز در بیانیه‌ای، هیجان خود را برای پیوستن به شرکت گوگل اعلام کرده و از برنامه‌های خود برای پیشرفت در راستای افزایش کیفیت صدا در تماس‌های تلفنی سخن گفته است.

تکنولوژی شرکت Lime Audio به صورت ‌آکادمیک از مؤسسه سوئدی Bleking Institute of Technology پایه‌گذاری شد. مهم‌ترین محصول این تیم، یک مجموعه نرم‌‌افزاری صوتی به نام TrueVoice است که از طریق فرمولی از تکنولوژی لغو اکوی صوتی، کاهش سروصدا و ترکیب خودکار، کیفیت صدا در مکالمه‌های صوتی را افزایش می‌دهد.

شرکت Lime Audio در مارس ۲۰۱۶ با قیمت ۲٫۴ میلیون دلار برای مزایده قرار داده شد ولی هنوز جزئیات خرید این شرکت توسط گوگل منتشر نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *